Underlag friskolan

För att göra allting korrekt med arbetet för friskolan behövs så säkerställt elevunderlag som det är möjligt att ha innan skolan ens har startat. Lite moment-22 kan man tycka, men det är viktigt för oss av många skäl för att arbetet ska kunna gå vidare, samt även för skolinspektionen som granskar vår ansökan noga. Därför är det jätteviktigt att vi får in de (korrekt ifyllda) frågeformulär vi har skickat ut. Om formuläret kommit bort finns det att ladda ner för utskrift här nedanför.

Vi behöver underlaget absolut senast fredag 15 januari 2021.

  • Lämna in på Nilssons Butiken i Vistträsk – markerad låda
  • Lämna in på Tempo i Vidsel – markerad låda
  • Om ni har förhinder att lämna in på ovanstående, kontakta oss då på info.friskola@vidsel.se så ordnar vi upphämtning av dokumentet

Lämna ett svar